Jiskra Chlum u Třeboně B
22 1 3 18 25:85 6 -27
Tabulka
Jasná výhra: SK Rapšach - AC Buk 3:1 (2:0)
Utkání se hrálo v netradičním čase, díky dohodě obou klubů a souhlasu STK Jindřichův Hradec, již ve 13:30 hodin. Na výborně připraveném trávníku a za tropického vedra byl SK Rapšach od první minuty aktivnější a brzy šel do vedení. Ve 2. minutě naservíroval míč na kopačky Čika Jirka Štěpi a domácí faV 10. minutě bylo ještě veseleji v domácích ochozech Rapšach Arény a hlavně na hřišti. Krásnou akci Matese zakončil do prázdné brány Štěpi a vstřelil svůj první gól po návratu ze Suchdola - 2:0 !!! Domácí fotbalisti se uklidnili a bavili diváky pohlednými akcemi, leč bez dalšího brankového efektu. Hosté z AC Buk hrozili jen po brejcích, které si domácí obrana včetně výborného Derviše v bráně pohlídala. Do poločasu mohl skórovat Štěpi ještě jednou, jenže zakončoval svoji béčkovou nohou a netrefiA šlo se do kabin. V poločase proběhla tradiční tombola, v letošní sezóně velmi úspěšná... Do druhého poločasu vyběhnul na hřiště místo Endyho Pája Šéva a hned se mohl zapsat do střelecké listiny, bohužel, bránu netrefil, ale jeho zpracování na prsa bylo velmi hezké... V 58. minutě si nabíhal na krásný centr Matese dlouhán Čiko, toho srazil hostující brankář a výborný sudí Šísl pískal penaltku. K té se postavil tradiční exekutor Mates, jenže korunoval svůj podprůměrný výkon slabou střelou, se kterou si Vondrák hravě poradil. Hosté byli v útoku bezzubí, co neposbírali zadáci Rapšachu, to zastavilo ofsajdové postavení útočících hráčů. V 69. minutě neudržel nervy na uzdě Schmirler a po druhé žluté kartě byl poprávu vyloučen. To byla voda na mlýn domácích. Škoda jen neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, ale koneckoncůV 83. minutě našel Pepe dlouhým pasem nabíhajícího Bihoše a ten tvrdou ranou nedal brankáři Vondrákovi pražádnou šanci - 3:0 !!! Pro kanonýra to byl první zářez od loňského podzimu, pravda, na jaře odehrál jen 2 mače... Už se zdálo, že domácí ani ve třetím zápase v řadě v Rapšach Aréně neinkasují, ale obrana nechala vystřelit z 20 metrů kapitána Buku Jasanského a ten povedenou ranou vymetl šibenici. Derviš si na míč sice sáhnul, bohužel byl krátký - 3:1 !!! Branka do sítě domácích v Rapšach Aréně padla po neuvěřitelných 341 minutách !!!!!!! Poslední zápas v sezóně byl jednostrannou záležitostí Rapšachu, ten vyhrál zcela zaslouženě. Vítězstvím si vybojoval 6. příčku, čímž vylepšil postavení v tabulce oproti loňsku o 3 pozice a vybojoval 32 bodů, o 7 bodů víc než v sezóně 2010 - 2011.
Hrůzostrašný poločas, bod dobrý: Jiskra Chlum \"B\" - SK Rapšach 3:3 (3:0)
Po celodenním lijáku nastoupila obě mužstva rezervy Chlumu a SK Rapšachu na podmáčený terén v hodně improvizovaných sestavách. Domácí Jiskra s jedenácti hráči, Rapšach s jedním mužem na střídání (hrající kouč Mourinho). V základu se objevil také Fajčiar a po dlouhé době Bihoš. Rapšacháni chtěli zápas rozhodnout již v úvodu, ale šanci zahodil Míra Fajčiar. To na druhé straně dávali domácí k dobru lekci z produktivity. V 10. minutě si na rohový kop Flašky naběhl Smrž a Derviš lovil míč ze sítě poprvé - 1:0 !!! O 5 minut později se do vzduchu pověsil na Matesův centr Knedlík, ale slabou hlavičku si "gólman" Křižan pohlídal. Ve 20. minutě fauloval Endy u lajny Brabce a následný přímák Honzy Flašky si nešťastně sklepnul Kubrt do vlastní sítě - 2:0 !!! Na hosty padla deka. A ve 30. minutě byla deka proměněna v larissu. Rohový kop Smutňáka odvrátila domácí obrana tak skvěle, že za odkopem běžel nepokrytý Brabec z půlky sám a Dervišovi nasadil jesle - 3:0 !!! SK se nemohl srovnat s takovou gardou a obzvláště těžkým terénem. Navíc šance Matese skončila na břevně, Šíša sám na penaltce nezpracoval mičudu a Bihoš z pravé strany netrefil bránu. A šlo se do kabin. Vlastně ne tak docela, mužstva se dohodla na krátké pauze na občerstvení a šlo se na to... Do druhé půle trenér Mourinho zamíchal sestavou. Fajčiar se stáhnul do zálohy, Smutňák šel na stopera, Čiko se vytáhnul do zálohy, Knedlík do útoku. Najednou šla příhra, bojovnost se přidala, k tomu srdíčko, paráda. Domácí se prakticky nedostali k brance Derviše. Bylo otázkou času, kdy Rapšach vstřelí branku a ta vleje nové síly na kopačky hráčů SK. Gól přišel a byl vskutku parádní a tak trochu ČIKOVSKÝ... Mates přihrál Čikovi, ten si potáhnul míV 75. minutě si Knedlík obnovil svalové zranění a šel z placu. Na místo něj nastoupil Marína a Rapšach pokračoval v nátlakové hře. Deset minut před koncem po Matesově přiťuknutí napřáhl ze 30 metrů Pepe a míč se zastavil až o síť - 3:2 !!! Pro změnu padla larissa na domácí Chlum a SK cítil šanci na otočení výsledku. Čiko trefil boční síť z centru. Bihoš střelou brankáře. Už to vypadalo, že snaha Rapšachu přijde vniveč a odjedou z Chlumu s prázdnou. V 90. minutě byl však Šíša tam, kde měl býti. Matesův střílený centr do vápna našel práv Za druhý poločas si hosté zasloužili i vyhrát, ale za prochrápanou první půli je dělba bodů spravedlivá...
Série prodloužena: SK Rapšach - Sokol Lodhéřov 2:0 (2:0)
Za krásného slunečného počasí na výborně připravený trávník v Rapšach Aréně vyběhla mužstva včele s hlavním sudím Šíslem porvat se o 3 body. V hledišti se sešla velmi početná divácká obec, která vytvořila skvělou kulisu k utkání. I s hosty z Lodhéřova přijela enkláva fanoušků na Rapšachu nevídaná. Trubky, silné hlasy, povzbuzování po celý zápas ze strany "lodhýřovských" fandů dokonce vyburcovaly i jinak chladné domácí publikum k Domácí bez zraněných Pláničky a Knedlíka byly od úvodního hvizdu jasně lepší a dokazovali, že soupeř z Lodhéřova je pro ně již pár let hratelný a oblíbený. Poslední prohra SK se Sokolíkama je totiž již značně fousatá - 31.5.2008. A navíc Lodhéřov vstřelil branku v Rapšach Aréně naposledy 18.10.2008. Hosté přijeli na Rapšach bez dvou opor, tvůrce hry Pavouka a hlavně bez kanonýra Matouška, jako favorit a štika jara. Z odehraných 8 utkání remizovali pouze s Lásenicí 2:2, zbytek vše vyhráli. Domácí hrozili zejména po levé straně, kde nastoupil v útoku Štěpi a pořádně větral obranu soupeře. Bohužel, ta koncovka... Naštěstí vše co šlo do vápna domácího mužstva pochytal s přehledem veterán Derviš v brance SK. Na druhé straně Mixalova dělovka šla nad branku Hrubého, Matesovy nůžky vedle branky a Kubrtova rána do náruče gólmana Sokola. Zahřmělo až ve 27. minutě. Krásný centr do vápna poslal Pepe přesně na prsíčka Čika. Úžasné zpracování a střela mezi nohy brankaře poslalo domácí do zaslouženého vedení - 1:0 !!! Na Lodhéřov jakoby padla deka a domácí fanoušci se bavili krásnými akcemi hráčů v žlutozelených dresech. Do poločasu zahřmDo kabin se šlo domácímu SK zvesela a to po právu... Druhý poločas začal jako každý jiný v této sezóně. Rapšacháni ukolébaní dvoubrankovým náskokem byli u míčů později a Lodhéřov byl lepším mužstvem. Jenže se do zakončení dostali opravdu zřídka. A když se k této činnosti dostali, byl k nepřekonání dnes výborný Derviš. Domácí se nikam nehnali a těžili pNerad vyvyšuji jednotlivce, dnes udělám vyjímku. Petr Ševča a Derviš byli skvělí!!!