TJ Sloupárna Majdalena
22 2 2 18 21:67 8 -25
Tabulka
Na závěr prohra: SK Rapšach - Sokol Deštná 0:2 (0:2)
Za velmi dusného počasí se v Rapšach Aréně odehrál poslední mač sezóny 2012/2013. Soupeřem domácího SK byli Sokolíci z Deštné. Oba mančafty se domluvily na dřívějším začátku kvůli dokopné, přesto byla na utkání skvělá divácká kulisa. Od první minuty byl Rapšach jasně lepší. Tlačil se neustále k brance Stejskala, ale jako vždy, 100% gólovky pálil jak papír na oheň pod prasetem... Mates sám na sám, výtečně Stejskal, Čiko hlavou těsně vedle, Šíša trefil obránce, v další šanci sám na brankáře dokonce přestřelil. Baníčkův přímák z jeho parkety vytěsnil výtečný Stejskal na roh. Jak sami čtete, chybí výčet šancí Deštné, ale ona opravdu žádnou neměla!!! Domácí obrana pracovala dokonale. Nepustila rychlonohé útočníky soupeře prakticky k ničemu. Bohužel, o výsledku rozhodly pouhé 3 minuty v rozpětí 37. - 40. Osm minut před koncem první půle podnikla Deštná rychlou kombinační akci z vlastní poloviny hřiště. Dlouhý pas za obranu na kanonýra Kučeru, ten si zkušeně míč zpracoval, zasekl a přihrávkou před prázdnou kysnu vybídnul k dorážce Řepu, tO další 3 minuty bylo vymalováno. Další dlouhý pas na Drse odrazil Pepe skluzem velmi nešťastně ke Kloknerovi pro nějž nebyl vůbec žádný problém trefit prázdnou branku - 0:2 !!! A Deštná byla na koni, ještě že dnes výborný sudí Janák písknul poločas... Do druhé půle vystřídal zraněného Šíšu silový Endy. Endy se sice snažil, ale byla na něm vidět dlouhá pauza. Domácí SK již zdaleka nehrál a neprodukoval hru, která na Sokol platila v prvním dějství. Šancí bylo velmi poskrovnu, co nezachytila obrana Deštné již v zárodku rodících se akcí, to pochytal vVysvobozením z horka byl závěrečný hvizd Janáka a bylo po sezóně. Zápasu by spíše slušela remíza, za první půli si dokonce Rapšach zasloužil i vyhrát, ale fotbal se odjakživa hraje na góly a těch vstřelila Deštná více než Rapšach a veze si domů 3 body za vítězství...
Historie nepřepsána: Jiskra Chlum \"B\" - SK Rapšach 3:2 (1:2)
Na letišti v Chlumu a za dusného počasí nastoupil Rapšach odhodlán protrhnout smůlu na venkovních hřištích a po velmi dlouhé době zvítězit na Jiskře. Úvod utkání tomu napovídal, hosté se snažili využívat rychlonohých útočníků, kteří se tlačili k zakončení. V 8. minutě vysunul Mates dlouhým pasem nabíhajícího Šíšu, ten byl u míče dříve než pozdě vyběhnuvší gólman Křižan, došlo ke střetu a sudí Bicek ukázal na penaltku, tu proměnil Mates - 0:1 !!! RUž se zdálo, že obě mužstva půjdou do kabin za nerozhodného stavu, jenže konečně rychlá rozehrávka volného kopu po faulu ve středu hřiště, Čiko rozehrál na volného Knedlíka, ten vysunul českou uličkou rozběhnutého Bihoše a Rapšacháni se objímali, důležitý gól do šatny - 1:2 !!! Do druhé půle nastoupili za Chlum zkušení hráči Vozáry (Tesař) a hlavně rychlý a technický David Míka. Oba byli od začátku druhého poločasu velmi cítit. Obzvláště Míka si dělal na levé straně zálohy co chtěl. Rapšach mohl však skóre navýšit ve svůj prospěch. Bihoš přihrál Šíšovi, ten si udělal i branDnes snese tvrdší metr jen Mates, který se hodně snažil, avšak byl sám... Hosté z Rapšach potvrdili tristní jarní část sezóny, kdy na hřištích soupeřů ani jednou nebodovali !!! A v Chlumu opět nevyhráli !!!
Konečně výhra: SK Rapšach - AC Buk 3:2 (2:1)
Od začátku zápasu bylo znát, že se obě mužstva budou snažit o vítězství, ale především se budou muset vyrovnat s velmi těžkým a měkkým terénem. Počasí totiž nedovolilo trávník posekat a hlavně ani poválcovat. Domácí borci potvrzovali stoupající výkonnost a konečně začali i produkovat technickou hru. Krátkými přihrávkami z obrany přes zálohu, poté vysunování českými uličkami na útočníky. Již v 10. minutě jedna taková akce vyšla. Mates prostrčil na nabíhajícího Bihoše a ten chladnokrevně obstřelil gólmana VRapšach byl jednoznačně lepším týmem a bylo otázkou času kdy se některá finální přihrávka ujme. Kluzký terén však byl proti. Bihoš, 2x sám na brankáře, ale vždy si merunu předkopnul a už nedoběhnul. Ve 24. minutě si Bihi počkal na přihrávku Knedlíka a opět využil gólovku 100%, akce jako přes kopírák Hráči Buku však nesložili zbraně, najednou přestali nakopávat míče za každou cenu dopředu a spíše začali produkovat kombinační hru. Tato hra jim přinesla ovoce. Ve 34. minutě nejprve Jasanského střelu ztlumil Čiko, ale následnou přihrávku na hranice offsidu proměnil Blažek v gól - 2:1 !!! Do poločasu ještě vystrašil brankáře Vondráka z přímáku Mates, ovšem efektním zákrokem u tyče míč vytěsnil na roh. Těsně před odchodem do kabin písknul velmi dobrý sudí Šísl nepřímý kop na hranici penaltky za kecy gólmana, jenže signál Pytlíků zakončil mladý Baníček bodýlkem nad branku. Druhý poločas začal mohutným náporem Buku. Jako kdyby si Bukáči řekli, že nemají co ztratit a začali domácí SK silně přehrávat. Bylo to dáno tím, že Rapšacháni přestali běhat a hlavně obsazovat hráče soupeře. Naštěstí byl v bráně domácích pozorný Derviš a v útoku dnes velmi produktivní Bihoš. Dnes seVedení o dvě branky zřejmě ukolébalo Rapšachány natolik, že si o 3 minuty nechali dát kontaktní branku. Výborná diagonála zkušeného Hotového na střelce Buku Blažka, který dloubákem přehodil Derviše - 3:2 !!! Buk se tlačil, vytvářel si i šance, ale co nepochytal výborný Derviš, zahodili hráči Buku sami. Na druhé straně Mates z přímáku dalekonosnou ranou orazítkoval břevno a Knedlík přetáhnul centr na Bihoše. Druhý poločas patřil jasně Buku, naštěstí domácí si vedení a tím i výhru pohlídali a mohli se radovat z vítězství po dlouhých 5 zápasech.