Registrace   |   Heslo

A-Tým

NA SPARTĚ JSME BOJOVALI

A-Tým  24. září 2020  08:46
Sparťanskou rezervu čekala po víkendovém zápase v Karlových Varech, kde zvítězila 4:1, dohrávka proti FK Králův Dvůr. Utkání bylo oficiálně vedeno jako 2. kolo ČFL sk.A, ale fakticky to bylo již čtvrté soutěžní utkání béčka v sezóně 2020/2021. V předchozích třech utkáních získala Sparta B plný počet bodů a pyšnila se souhrnným skóre 18:1 se skutečností, že v každém jejím utkání některý z hráčů vstřelil hattrick - Turyna v Benešově a proti Sokolovu, Patrák v Karlových Varech. Domácí využili středeční termín a doplnili mužstvo o několik hráčů z kádru A-mužstva, jejich kvalita byla na hřišti vidět…..
AC Sparta Praha B – FK Králův Dvůr 4:1
Branky: 18. Patrák, 39. Wiesner, 77. Gabriel, 88. Fortelný – 83. Šebek.
ŽK: 64. Piško - 35. Osvald.

Sparta B: Holec – Gabriel, Piško, Červak – Wiesner, Patrák (84. Vácha), Fortelný, Polidar, Plavšić – Karabec (68. Panák), Turyna (64. Ryneš).

FK Králův Dvůr: Toman – Bouček, Novák, Hell, Dvořák – Kraus, Kilián, Šebek, Beňo, Osvald (65. Kužel) - Krejdl.

Úvodních deset minut zápasu proti Králově Dvoru přineslo spíše opatrnější taktickou hru obou týmů primárně ve středu pole. První šanci zápasu měl na svědomí Turyna, kterého našel centr z pravé strany, ale jeho zakončení letělo vedle levé tyče brankáře Tomana. První změna výsledku přišla na řadu po osmnácti minutách, kdy centr Plavšiće našel na vzdálenější tyči hlavu Vojtěcha Patráka, pro něhož to byla už pátá soutěžní branka v ročníku.

Ve 22. minutě si první příležitost vypracovali také Cábelíci, jak se hostujícímu týmu přezdívá, kdy po rohu našel odražený balon hostujícího Beňa, který střelou z voleje mířil vysoko nad. Byla to jejich první a jediná příležitost za celý první poločas. Jako přes kopírák byla i druhá branka Sparty. Plavšić znovu centroval míč na zadní tyč, kde tentokrát nebyl Patrák, ale Tomáš Wiesner, který prudkou hlavičkou pod břevno nedal brankáři šanci a určil poločasový stav 2:0 pro domácí.

Podobně jako na začátku utkání, tak i první minuty druhého poločasu byly na zajímavé okamžiky spíše skoupější. Sparta trpělivě kombinovala a téměř výhradně držela míč, ale soupeř byl v defenzivě svědomitý a nedovolil, aby se domácí dostali k vytvoření gólových šancí. V tomto duchu se nesl zápas až do 58. minuty, kdy nejprve Karabec krásným centrem našel Turynu, který hlavičkoval pouze do brankáře. O minutu později to byl sám Adam Karabec, jemuž předložil do stoprocentní šance před prázdnou branku míč Patrák, ale Karabec nedokázal tuto nabídku využít a z malého vápna prázdnou bránu minul.

Třetí gól Sparty vstřelil Adam Gabriel, kterého vyslal do samostatného úniku krásnou průnikovou přihrávkou po zemi Polidar, téměř z poloviny hřiště. Gabriel pak sám před brankářem zakončil placírkou na bližší tyč. Filip Panák prudkou přihrávkou po zemi vyslal do zajímavé příležitosti Patráka, jeho střelu ale brankář zneškodnil.

Gólu se dočkali i Cábelíci po chybě v obraně Sparty. Dlouhý balon za obranu Sparty domácí stopeři společně s vybíhajícím Holcem špatně odhadli a hostující Šebek míč ve skluzu poslal za záda Holce. Konečné slovo ve stanovení výsledku ale měli znovu sparťané. Wiesnerovu přihrávku pod sebe zužitkoval Fortelný. Pátou branku mohl po centru vstřelil střídající Ryneš z centru od Piška, ale hlavou prostor mezi třemi tyčemi minul. Zápas béčka skončil stejně jako o víkendu vítězstvím 4:1 a totožně se sparťanským A-týmem i rezerva získala aktuálním ročníku plný počet bodů.

V dalším zápase béčko přivítá rezervu Příbrami (neděle 27. září, 10:15) a za týden je na programu druhá dohrávka, kdy ve středu pojedeme do Domažlic. Kvůli hygienickým nařízením bude nedělní utkání proti Příbrami B bez diváků.