FK Mohelnice

Stránky fotbalového klubu na vysledky.com

< A-Tým B-Tým Dorost U-19 Žáci U-15 Žáci U-13 >
Klub A-Tým Vyber tým Hřiště Archiv
A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase odehraném v rámci 16. kola Moravskoslezské divize skupiny E s týmem TJ Valašské Meziříčí v poměru 4 : 0. Tak konečně a navíc doma. To si zřejmě řekli všichni, kteří viděli včerejší zápas s Valašským Meziříčím. Stručně a krátce řečeno, našim hráčům zápas vyšel po všech stránkách. Výkonostně a konečně i gólově. Zápas ale mohl skončit daleko vyšším rozdílem, kdyby naši hráči nezavraždili své další gólové šance. Ale konečný výsledek je velmi dobrý a po zápase vládla spokojenost. Co se týče našeho soupeře, o něm v podstatě není co psát. Naši hráči jej v průběhu zápasu, až na několik málo nepřesných střeleckých pokusů, vymazali ze hry. Na konci zápasu premiérově nastoupil Martin Pauliny. To, kdo bude na hřišti vládnout, napověděly už první minuty zápasu. Ve 3. minutě Pavel Mráček protáhl balón na Ondru Kopu, ten nacentroval před bránu, ale Davidu Hornichovi chyběl krok. V 7. minutě Honza Fišara poslal přesný pas na Ondru Kopu, ten posunul balón na Davida Hornicha, který pálil těsně vedle zadní tyče. V 9. minutě nechali obránci hostů prostor Vaškovi Knopovi, který z dobrých 20 metrů orazítkoval zadní tyč brány hostů. V 15. minutě se kolem rohového praporku do velkého vápna probil David Hornich, nahrál na Ondru Kopu, ten byl ale včas obránci hostů zablokován. I v dalších minutách naši hráči svého soupeře tlačili, ale dělali chyby ve finálních přihrávkách. V 22. minutě se chopil balónu Honza Macák, nasadil k sólu, ale to zakončil střelou, která jen těsně minula zadní tyč zcela odkryté brány hostů. V 28. minutě Honza Fišara přenesl hru na Miloše Kulíška, ten nahrál Vaškovi Knopovi, ten posunul balón na Ondru Kopu, který mu jej sklepnutím rychle vrátil a Vašek Knop z velkého vápna napálil balón přesně do šibenice brány hostů, 1 : 0. V 31. minutě Ondra Kopa málem těžil ze špatné rozehrávky brankáře hostů. V 39. minutě se nepovedl výkop i Filipovi, z čehož ale byla jen velmi nepřesná střela jednoho z hráčů hostů. V 41. minu V 49. minutě Miloš Kulíšek pálil mimo bránu hostů. V 51. minutě David Hornich svým důrazem a rychlostí vybojoval skoro ztracený balón, přihrál jej do sprintu na Tomáše Vasiljeva, jehož střílený centr na zadní tyč brankář hostů jen tak tak vytáhl, balón se odrazil k Honzovi Macákovi, který jej z bezprostřední blízkosti napálil vedle tyče. V 55. minutě David Hornich vybojoval balón, nahrál jej do velkého vápna na Ondru Kopu, který si jej hlavou a nohou zpracoval, přihrál na Lukáše Hapala a ten jej uklidil k zadní tyči, 3 : 0. V 63. minutě naši u čáry vybojovali další balón, ten potom přihráli na nehlídaného Davida Hornicha, který jej z prostoru před velkým vápnem napálil do šibenice, 4 : 0. Zasloužená odměna za předvedený výkon. V 74. minutě David Hornich rozběhl rychlou akci, nahrál balón na stranu na Lukáše Hapala, ten jej Davidovi vrátil do velkého vápna, ale ten bránu hostů přestřelil. V 75. minutě David Hornich vybojoval balón, nahrál jej Vaškovi Knopovi, který milimetrovou diagonálou za obranu hostů našel Honzu Macáka, ten ale brankáře hostů nepřehodil. V 77. minutě hosté zahrávali další nepřímý volný kop, opět se dostali k odraženému balónu a opět jeden z jejich hráčů pálil nad naši bránu. V 78. minutě Ondra Kopa poslal za obranu hostů další přesnou přihrávku na Honzu Macáka, který tentokrát zakončil střelou jen těsně vedle přední tyče brány hostů. V 80. minutě po faulu na Ondru Kopu, napálil Roman Kuba balón k přední tyči brány hostů, jejich brankář ale střelu vytěsnil. A protože se posledních 10 minut již hrálo v poklidu, skončil zápas naším vítězstvím v poměru 4 : 0. Petar Aleksijević, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: "Předně jsem moc rád, že jsme dnes předvedli dobrý fotbal všem lidem, kteří přišli. Lidé, kteří nás po celý podzim podporovali, a především lidé z klubu, si dobré výsledky jistě zaslouží. Hodnocení je dnes prosté a jednoduché. Musím říct, že dnes se nám zápas konečně vydařil po všech stránkách. Předvedli jsme dobrý výkon a dali góly. 90 % času byl zápas pod naší kontrolou. Tenhle zápas by měl přispět ke znovunalezení herní pohody. Pochopili jsme, že musíme hrát s nasazením, víme, že umíme hrát dobrý fotbal a snad jsme si začali věřit v zakončení. Herní pohodu se budeme snažit udržet po celou zimu. Na druhou stranu jistě všichni, včetně vedení, víme, že jsme udělali určité chyby. Ty musíme zanalyzovat a pracovat na jejich vyřešení. Teď na to máme dost času a můžeme v poklidu pracovat." Góly: 28. Knop, 45. Macák, 55. Hapal, 62. Hornich. Sestava FK Mohelnice: Mucha – Mráček. T. Krejčí, Kuba, Kulíšek (86. Němeček) – Fišara, Hornich, Knop (89. Pauliny) – Vasiljev (51. Hapal), Kopa (89. Olejník), Macák (85. Knýř). Trenér: Petar Aleksijević.

Konečně výhra doma

A-mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo ve venkovním zápase odehraném v rámci 14. kola Moravskoslezské divize skupiny E s týmem FC MSA Dolní Benešov v poměru 1 : 1. Tak nám to tam opět nenapadalo, i když jsme byli lepším týmem. Takové je v kostce hodnocení včerejšího zápasu, který svedl ke střetnutí dva týmy ze středu tabulky. Zápas pro nás nezačal vůbec dobře, velmi brzy jsme prohrávali a mohlo být ještě hůř, protože domácí si v prvních, pro nás nevýrazných, 15 minutách vypracovali ještě jednu gólovou šanci. Naši hráči se ale nepoložili, ale naopak probudili a pozvolna se zápas dostal pod jejich taktovku. Přišlo vyrovnání, další gólové šance, ale žádnou z nich naši hráči neproměnili. Ve druhém poločasu toho domácí moc nepředvedli, i to břevno po zásahu Tomáše Krejčího jsme si museli dát sami. Co se týče výkonu našich hráčů, opět se nedá říct nic vyloženě negativního. Prostě jenom nepadly góly. I tentokrát došlo k několika změnám v rozestavení jinak stabilního kádru. David Hornich tentokrát hrál ve středu zálohy společně s Vaškem Knopem a Honzou Fišarou a těm třem to šlo. Na hrotu hrál Ondra Kopa, se kterým měli obránci domácího týmu taky dost práce. Potěšující je také skutečnost, že jsme tentokrát byli nebezpeční z obou stran, tzn. jak přes Honzu Macáka, tak i přes Tomáše Vasiljeva a později i Lukáše Hapala. Vzadu předvedl v podstatě bezchybný výkon Roman Kuba, který hráčům domácích nedal moc šancí a dost toho oběhal. Celkově tedy velmi dobrý výkon a totální nasazení, které přerušil až závěrečný hvizd rozhodčího. Jak jsem napsal výše, zápas nezačal vůbec dobře, protože už ve 3. minutě se domácí dočkali vedení, když naši hráči nechali domácím prostor u čáry, následoval dlouhý nákop do velkého vápna za záda Pavla Mráčka, přihrávka na malé vápno a doklepnutí balónu Husovského placírkou přes tyč do naší brány, 1 : 0. V 4. minutě Pavel Mráček nacentroval do velkého vápna domácích, ale ve vzdušném souboji se balónu o okamžik dříve před dotírajícím Honzou Fišarou zmocnil Ve druhém poločasu byl náš tým také velmi aktivní, což se projevilo už ve 47. minutě, když Vašek Knop a David Hornich přehráli hráče domácích, David nahrál na Pavla Mráčka, ten obešel dalšího obránce, nacentroval na druhou stranu na zcela volného Honzu Macáka, jehož střela na zadní tyč jen těsně minula bránu. V 48. minutě obránci domácích ani nevědě jak odvrátili dva nájezdy Davida Hornicha a Vaška Knopa do jejich velkého vápna, osvobodili se jen za cenu odkopu na naši polovinu. V 49. minutě se naši hráči opět chtěli prosadit před velkým vápnem, ale domácí se po špatné přihrávce zmocnili balónu, šli do protiútoku, ale jejich finální přihrávka šla naštěstí na paty jednoho z jejich nabíhajících útočníků, a tak ho Roman Kuba odpálil pryč. V 59. minutě jeden z protiútoků domácích skončil střelou nad naši bránu. V 61. minutě Miloš Kulíšek vybojoval silou balón, ten potom převzal Honza Macák, který ale z dobré pozice místo střely zvolil přihrávku, kterou ale zachytili domácí, ti opět přešli do protiútoku, ale zakončení jejich akce bylo tragické, vzmohli se jen na centr přímo do Filipových rukavic. V 62. a 64. minutě po kombinacích Vaška Knopa a Davida Hornicha, kteří vyčistili prostor před velkým vápnem domácích, se nechytly další dvě velmi nebezpečné střely Honzy Macáka. V 66. minutě vybojoval u postranní čáry balón Pavel Mráček, přihrál na Vaška Knopa, ten se dokázal uvolnit, přihrál na Lukáše Hapala, který pronikl až na malé vápno. Domácí obránci mu balón uzmuli, ale hned jim ho pro změnu sebral David Hornich, který jej napálil těsně nad břevno. V 69. minutě se domácí dostali do velmi nebezpečného úniku po čáře, přihráli na naše malé vápno, odkud balón odvracel Tomáš Krejčí, ale do břevna naší brány. Balón naštěstí vyskákal mimo naše velké vápno. V 70. minutě se domácí k naší bráně dostali z druhé strany a tentokrát musel zakročit Roman Kuba, který odvracel na roh. V 78. minutě naši rozběhli akci na několik doteků po ose Kopa-Hornich-Hapal, který přihrál na druhou stran Petar Aleksijević, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: "Po takovém výkonu, který se vyznačoval totálním nasazením našich hráčů, hráčům prostě nemám co vytknout. Je sice pravdou, že prvních 15 minut bylo z naší strany slabších, hráči se rozkoukávali a přišel i gól, ve zbytku času jsme ale byli prostě lepší, a co mě těší, i nebezpeční ze všech klíčových prostorů. Hráči také dnes předvedli charakter, protože dostat ve druhé minutě zápasu gól a zápas výsledkově i herně venku obracet není snadné. Opět je škoda, že jsme nedali více gólů. Je vidět, že hráči chtějí, ale hrají v křeči. Nemáme potřebnou herní pohodu a klid v zakončení. Ty jsme si měli vypracovat v minulých zápasech doma se slabšími týmy, jako je např. Brumov nebo Šumperk. To se ale nepovedlo. Na herní pohodě musíme celou zimu pracovat. Podstatné ale je, že se nám podařilo zastavit velmi negativní trend doslova slabých výkonů. Jen to, co jsme dnes předvedli, nás opět posune nahoru. Jiná cesta není. Věřím tomu, že pokud takto budeme hrát i v dalších zápasech, tak nám ty góly konečně napadají. Byl bych moc rád, kdyby to konečně přišlo v posledním domácím zápase s Valašským Meziříčím. Kromě zápasu s Opavou, byla všechna utkání o nás a mohli jsme je vyhrát. To je pozitivní a musíme v aktivních výkonech pokračovat." Góly zápasu: 3. Husovský – 35. Macák. Sestava FC MSA Dolní Benešov: Švrčina – Rozsíval, Laryš, Brunclík, Moravec – Spruch – Adamík, Juchelka, Haas – Husovský (66. Moc), Labuda (83. Štefek). Trenér: Dušan Christoph. Sestava FK Mohelnice: Mucha – Mráček, T. Krejčí, Kuba, Kulíšek – Fišara, Knop, Hornich – Vasiljev (55. Hapal), Kopa (89. Wolf), Macák – Trenér: Petar Aleksijević.

I když jsme byli lepší,vezeme pouze bod

A-mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo v domácím zápase odehraném v rámci 13. kola Moravskoslezské divize skupiny E s týmem FC TVD Slavičín v poměru 0 : 0. Sice další domácí ne-výhra, ale fotbal moc dobrý. Náš tým tentokrát k zápasu přistoupil zcela jinak než minulý týden v Opavě a stačilo málo, aby naši kluci brali tři body. Prostě chybělo více štěstí a klidu v zakončení. Bylo vidět, že naši hráči chtějí doma uspět. Došlo také k několika změnám v sestavě, do které se po zranění vrátili Ondra Kopa, Vašek Knop a Honza Macák, na hrotu předvedl velmi dobrý výkon Milan Šmíd a David Hornich tentokrát hrál na podhrotu. Sice to není jeho ideální post, ale se svojí rolí se i on popasoval velmi dobře. Rozhodně nikdo z našich hráčů nezůstal za očekáváním. Do zápasu kvůli zranění naopak nenastoupil Vlasťa Fiala, jehož vzadu zastoupil Roman Kuba, který předvedl několik velmi dobrých obranných zákroků. Celkově se tedy dá říct, že ačkoliv včerejší dušičkové počasí fotbalu nepřálo, hrál se, jak už to s dobrým Slavičínem bývá, dobrý fotbal. Už v 7. minutě zápasu o sobě dal vědět David Hornich, který vyslal do sprintu Pavla Mráčka, jehož centr ale obrana hostů zachytila. V 9. minutě naši ve středu hřiště po tuhém boji získali balón, toho se nakonec zmocnil Honza Macák, jehož střela proletěla kolem přední tyče Talčíkovy brány. V 10. minutě Vašek Knop poslal do útoku Ondru Kopu, kterému záměr překonat Talčíka dloubákem nevyšel. V 12. minutě se do velkého vápna hostů probojoval Honza Macák, ale jeho střela také nenašla cíl. V 14. minutě se poprvé ukázali i hosté, kteří se pokusili využít špatného zpracování balónu Tomáše Krejčího, celou situaci ale důrazně vyřešil Roman Kuba. V 18. minutě se na velké vápno opět dostal Honza Macák, který ale místo střely vyslal nepřesnou přihrávku k nohám obránců hostů. V 19. minutě se hosté dostali do brejku a ten opět musel čistým skluzem řešit Roman Kuba. V 21. minutě si to hosté pro změnu namířili po kraji, propasírovali balón až na naše malé vápno Prvních 15 minut druhého poločasu bylo z naší strany poněkud hluhých, a tak se ke slovu dostávali i hosté, kteří v 48. minutě rozběhli akci po straně, přihráli balón na naše velké vápno, odkud jeden z jejich hráčů napálil do zad Pavla Mráčka. Potom se doopravdy dobrých 10 minut na hřišti nedělo nic, jenom mrholilo a padala tma a mlha. Až v 59. minutě se před velkým vápnem hostů popral o balón David Hornich, posunul na Pavla Mráčka, který balón pod nohama jednoho z hráčů hostů napálil mimo bránu. V 63. minutě Honza Fišara přesnou diagonálou našel Honzu Macáka, jehož střelu Talčík chytil. V 66. minutě potom Honza vyslal po straně do sprintu Miloše Kulíška, jehož přihrávku do velkého vápna na zcela volného Ondru Kopu v poslední chvíli jeden z hráčů hostů zachytil. V 68. minutě Vašek Knop rozehrál rohový kop, balón však jen lízl čelo Ondry Kopy. V 70. minutě Roman Kuba z přímého kopu napálil balón k přední tyči Talčíkovy brány. V 77. minutě si gólovou šanci vypracovali i hosté, kteří zakontrovali z našeho nepovedeného nepřímého volného kopu, do našeho velkého vápna s podporou svých spoluhráčů pronikl Jaroš, ale ten střelou po zemi Filipa nepřekonal. V 80. minutě po autu Pavla Mráčka se do velkého vápna přes obránce dostal Lukáš Hapal, ale neměl dostatek času a prostoru, aby jeho zakončení dopadlo úspěšně. V 84. minutě pak jeden z hráčů hostů napálil z rohového kopu balón vysoko nad naši bránu. V 87. minutě hosté vyklidili našim hráčům prostor u čáry, čehož využil Tomáš Vasiljev, jehož nákop za obranu v pravý čas našel Honzu Macáka, ale jeho střela opět nemířila přesně. No a protože se hlavní sudí rozhodl k 90 odehraným minutám nic nepřidat, skóre se už nepohnulo a zápas skončil remízou v poměru 0 : 0. Petar Aleksijević, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: "Dnes jsme se potkali se skutečně velmi silným soupeřem, který v minulých zápasech zaznamenal tři vítězství v řadě a i dnes tu podal velmi kvalitní výkon. Na jeho hře, která dnes byla založena na brejcích, je vidět působení bratří Švachů, Lukaštíka a Otépky. Dnes si ale můžeme říct, že jsme v zápase byli lepším týmem. Po takové hře, mimo prvních 10 až 15 minut druhého poločasu, kdy jsme nebyli tak vidět, nemohu být nespokojený. Vadí mi jen, že jsme nedali gól, přestože šance jsme měli. Bylo se na co dívat. Doma se nám ale výsledkově moc nedaří, už je to asi domácí prokletí. Předvedli jsme velmi dobrý aktivní, kolektivní a konsolidovaný výkon. K zápasu hráči přistoupili zcela jinak než minule, všichni byli velmi dobře připravení. Dnes jsem viděl mnoho pozitivního. Samozřejmě náš dnešní výkon nebyl bez chyb, ale ty si v klidu rozebereme příští týden." Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Kondler. ŽK: Kuba – Plšek, Jaroš. Diváci: 165. Mohelnice: Mucha – Mráček, T. Krejčí, Kuba, Kulíšek – Kopa (82. Vasiljev), Knop, Fišara, Macák – Hornich, Šmíd (82. Hapal). Trenér: Petar Aleksijević. Slavičín: Talčík – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Plšek, Matůš, Jaroš (89. Kalus) – Otépka, Macek. Trenér: Ladislav Straka.

Po dobrém výkonu remíza

Po 2 výhrách venku opět domácí ztráta
A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase odehraném v rámci 11. kola Moravskoslezské divize skupiny E s týmem MFK Havířov v poměru 0 : 2. I přes poměrně jasný výsledek a další domácí porážku, můžeme říct, že se z naší strany nejednalo o vůbec špatný výkon. Náš tým narazil na skutečně kv V 52. minutě se po další ztrátě balónu našich hráčů dostal do samostatného úniku Racko, ale také on neuspěl. V 53. minutě se Vlasťa Knýř pokusil vyslat mezi obránce hostů Milana Olejníka, ale přihrávka byla opět moc dlouhá. V 56. minutě dva hráči hostů dokázali překonat ve středu hřiště Romana Kubu a Góly zápasu: 4. Zavadzan, 62. Racko. Rozhodčí: Páral – Kolář, Částečka. ŽK: Michalčák (Havířov). Diváci: 260. Sestava FK Mohelnice: Mucha – Kulíšek, T. Krejčí, Fiala, Mráček (68. Vasiljev) – Knýř, Kuba, Fišara - Hapal, Olejník (77. Knop), Hornich. Trenér: Petar Aleksijević. Sestava MFK Havířov: Směták – Valový, Zavadzan, Michalčák, Vagner – Klejnot (61. Zupko), Večeřa (79. Lemchi), Babič, Skoupil (90. Vavřík) – Matušovič (88. Wojnar), Racko (73. Trmal). Hrající trenér: Miroslav Matušovič.
Tři body vydolované z bahna
mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo ve venkovním zápase odehraném v rámci 10. kola Moravskoslezské divize skupiny E s týmem 1.FC Viktoria Otrokovice v poměru 3 : 2. A byl to skutečně boj. Včerejší zápas jasně ukázal, že umístění v tabulce není zcela klíčovým ukazatelem. Domácí tým, ač na posledním Naše hráče však gól do šatny nesložil a o to více byli na počátku druhého poločasu aktivnější. Už v 47. minutě David Hornich a Honza Macák rozebrali křídlo obrany domácích, Honza Macák potom přihrál na Honzu Fišaru, který dloubákem levou nohou obhodil jak obránce, tak i brankáře domácích a balón zapa Góly zápasu: 45. Jurčík, 69. Belaška - 47. Fišara, 68. Hapal, 86. Macák. Sestava FK Mohelnice: Mucha – Kulíšek, T. Krejčí, Fiala, Mráček – Fišara, Kuba, Knop – Olejník (55. Hapal), Hornich, Macák (88. Knýř). Trenér: Petar Aleksijević.
Lěčba novým koučem prozatím zabrala
A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo ve venkovním zápase odehraném v rámci 9. kola Moravskoslezské divize skupiny E s B-mužstvem MFK OKD Karviná v poměru 3 : 0. Znáte to pořekadlo o novém koštěti, které dobře mete? Tak to byl jeden z důvodů včerejšího vítězství v Karviné. Ve středu převzal mužstvo V 48. minutě jsme mohli získat rozhodující vedení, když si na rohový kop Honzy Macáka naběhl Honza Fišara, ale jeho hlavička šla doprostřed brány domácích. V 52. minutě pálil nad bránu domácích z dobrých 25 metrů Honza Macák. V 55. minutě se mohli radovat i domácí, když Filipovi udělal mnoho vrásek n Góly zápasu: 9. Olejník, 20. Hornich, 70. Hapal. ŽK: Olejník, Fišara. Rozhodčí: Handlíř. Sestava MFK OKD Karviná B: Paleček – O. Cverna, Roman, V. Cverna, Nowinski - Janík, Taraba - Koutný, Kubiena, Pavlík - Ryšavý. Jan Pejša. Sestava FK Mohelnice: Mucha - Kulíšek, Krejčí, Fiala, Mráček - Fišara, Kuba, Knop - Olejník (64. Hapal), Hornich, Macák (86. Knýř). Trenér: Petar Aleksijević.