KS14:0 KS130.04. 17:00
< A-Tým A-tým >
Klub A-Tým Hřiště Archiv

MAESTRO CLUB Kolovraty - ETC Praha

Když jsem si v pondělí večer přečetl předpověď a také při úterním pohledu z okna, kde se z oblohy snášely provazy vody, jsem si říkal, že utkání s Oázou bude odloženo. Odpoledne jsme se vypravili na Prahu 4, abychom zhodnotili situaci a hlavně podepsali zápis o utkání. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že na Oáze neprší. Pomalu jsme se šinuli k areálu a už zdáli slyšeli ten známý zvuk lajnovačky - bylo více než jasné, že utkání se rozehraje.

Pro nás to byl trošku šok, neboť jsme s tím prakticky nepočítali - třeba Michal Kirchner si s sebou ani nevzal boty. Naštěstí vozím jedny náhradní, tak se i tento problém lehce vyřešil. Před utkáním jsme byli lehce nervózní, jak na tom bude Karel Měřínský, který si v závěru minulého týdne pochroumal kotník. I proto jsme věřili, že utkání odložíme a nastoupíme na Oáze v plné síle.

Už dost úvodních řečí a pojďme se vydat po stopách tohoto utkání. K prvnímu zápasu nastoupil Petr Souček s Karlem Měřínským. Proti první dvojce soupeře předvedli výborný výkon. Na Karlovi bylo sice občas znát, že ho kotník ještě pobolívá. Jeho úderová jistota nebyla ideální, přesto předváděl velmi slušné výkony. Vítězství v obou dramatických setech (10:7 a 10:9) nás poslalo do vedení v utkání 1:0.

V dalším zápase nastoupily proti sobě druhé dvojice. Pavel Martínek s Pepou Hesse na své soupeře nestačili - v prvním setu prohráli 8:10. Úvod druhého setu patřil jednoznačně soupeři, Pepovi se navíc vůbec nedařilo. Za stavu 1:6 jsme ještě zkusili zvrátit vývoj zápasu střídáním (Pepa Hesse - Jirka Dlouhý), ale ani tento krok ke zvratu nevedl - 3:10. Utkání bylo srovnáno na 1:1 a nám vedení dlouho nevydrželo.

Do první trojky nastoupil Pavel s Jirkou Dlouhým a Michalem Kirchnerem. V prvním setu jim nešlo skoro nic a prohráli jej jasně 3:10. Ve druhém se karta zcela obrátila a naši si získali vedení 7:3. Soupeř se ale nevzdal a dokázal zápas zdramatizovat - dostal se do vedení 9:7. Když se zdálo, že se soupeř bude radovat z vítězství a ujme se vedení v utkání, blýskli se naši hráči pěknými údery a získali set v náš prospěch (10:9).

V další trojce jsme si věřili na další zisk bodu. Bohužel první set nás nezastihl v idálním rozpoložení a prohráli jej 5:10. Ve druhém jsme předvedli konečně to, co jsme sami od sebe očekávali a vyhráli jsme 10:7. Následovala vložená dvojka naše tradičně silná disciplína. Jirka Hrnčíř ml. s Tomášem Stoklasou mají velmi slušnou bilanci. Ze sedmi zápasů jich 6 vyhráli, jeden remizovali a my věřili, že dnes přidají další výhru. V prvním setu se překonával zejména Jirka, který zakončoval naše útoky se železnou pravidelností. Dostali se tak do vedení 9:2. Prvních 6 setbolů promarnili, ale ten sedmý už znamenal zisk prvního setu. I do druhého vstoupila naše dvojice lépe a získala vedení 5:1. Soupeř vystřídal a našim hráčům evidentně nový styl hry neseděl. Soupeř dotáhl a navíc se dostal do vedení. To již udržel a zvítězil 10:8. I po vložené dvojce byl stav utkání 1:1.

Trojka s Petrem, Karlem a Tomášem zahájila další zápas výborně. Od samého začátku si udržovala vedení a první set kluci získali v poměru 10:8. Ve druhém setu jsme pokračovali v pěkném výkonu - Petr na bloku, Karel přidal několik pěkných smečí a Tomáš hodně posbíral vzadu. Vítězství 10:7, zisk dalšího bodu a ujali jsme se vedení v utkání 2:1. Pavlova trojka se měla pokusit min. o udržení našeho náskoku. V prvním setu se jim bohužel moc nedařilo a prohráli jej 6:10. Ve druhém začali podstatně lépe a ujali se vedení 3:1. Za tohoto stavu jsme museli utkání na několik minut přerušit, neboť se nad Prahou 4 spustil déšť. Asi po 15 minutách déšť přestal, hráči Oázy se pustili do úpravy hřiště a během pár minut připravili kurt ke hře. Zde musím smeknout, že k úpravě hřiště měli připravenou i suchou antuku. I po přerušení pokračovali naši hráči ve velmi dobře rozehraném druhém setu a dovedli jej k vítězství 10:5.

Dvě poslední dvojice musely rozhodnout o konečném výsledku. Do té první nastoupil Pavel s Pepou. Pepovi se dnes bohužel vůbec nedařilo, čehož soupeř dokázal výborně využít a první set vyhrál zcela jasně 10:2. Do druhého setu jsme místo Pepy poslali Jirku Dlouhého. Začátek setu vypadal nadějně, ujali jsme se vedení 3:1. Potom se soupeř zklidnil a porazil naše borce i ve druhém setu 10:5. Srovnal stav utkání na 2:2.

Ve skrytu duše jsme stále věřili ve vítězství. Petr s Karlem nastoupili do poslední dvojky. V prvním setu se ale nemohli srovnat, pokazili mnoho míčů - nedařilo se jim v útoku, na bloku ani na příjmu. Set byl ztracen poměrem 3:10. Kluci pomalu začali propadat panice a my jsme si vzpomněli na první letošní vzájemné utkání s Oázou, které jsme v poslední dvojce prohráli 2:1. Tento průběh jsme ale opakovat rozhodně nechtěli. Druhý set jsme hráli mnohem lépe. Až do stavu 3:3 se soupeři střídali na podání. Následoval Petrův úspěšný blok na 4:3. Soupeřova chyba na příjmu podání, další útok do autu a naše vedení 6:3 vypadalo hodně nadějně. Zbytek setu jsme si již pohlídali a vyhráli jej 10:5. Uhráli jsme remízu v posledním zápase a také v celém utkání. Konečný stav 2:2 nám přisoudil jeden bod do tabulky 4. třídy a my věříme, že nám pomůže v boji o konečné druhé místo.

Celkem jich máme na svém kontě 15 a bez ohledu na ostatní výsledky jsme si udrželi průběžné druhé místo v soutěži. Náš náskok na druhém místě činí pouhý 1 bod na ETC Praha, které vyhrálo 3:1 nad Pankrácí, 2 body na Modřany, které si poradily 3:2 s Lokomotivou, a 3 na Jenštejn, který porazil 7:2 holky z Liboce. Další utkání nás čekají až v září po prázdninové přestávce. Do konce soutěže zbývá odehrát kompletní 4 kola a my z toho hrajeme 3x doma, tak si nenechte naše domácí utkání ujít. Nás čekají dva slabší soupeři (Lokomotiva a Liboc) a dva silnější soupeři (ETC a Modřany). Všichni naši soupeři v boji o předpokládané druhé místo sehrají ještě utkání proti Oáze, které my už máme za sebou. Zajímavé bude ještě utkání Modřany - Jenštejn B. Podrobné výsledky a tabulku najdete na www.vysledky.com.

Oáza D - MAESTRO CLUB Kolovraty

MAESTRO CLUB Kolovraty - Pankrác E
V úterý 16. června 2009 jsme sehráli domácí utkání v Městském přeboru družstev v nohejbale proti TJ Pankrác E. Splnili jsme roli favorita a dokázali v tomto důležitém utkání zvítězit? Více v článku a také na fotografiích
Jenštejn B - MAESTRO CLUB Kolovraty
V úterý 8.6.2009 jsme po týdenní pauze nastoupili k dalšímu utkání Městského přeboru. Museli jsme k němu zajet do Jenštejna, kde se utkáme s místním Béčkem. Zopakovali jsme úspěšné sobotní vystoupení? Udrželi jsme druhé místo ve 4. třídě? Čtěte v článku a prohlížejte na fotografiích v naší galerii.
Modřany - MAESTRO CLUB Kolovraty
V pondělí 25.5.2009 jsme k dalšímu utkání v Městském přeboru družstev v nohejbale jeli do Hodkoviček, kde jsme hráli o důležité body s týmem TJ Modřany. Vítězství by nám zajistilo druhé místo ve 4. třídě po polovině soutěže. Povedlo se nám tento smělý cíl splnit? Čtěte v následujícím článku ...