Registrace   |   Heslo

JIRNY B vs. RADONICE

A-Tým  15. listopadu 2011  14:26
Nedělní mlhavé počasí, které bylo na hranici regulérnosti, kdy se dá fotbal ještě hrát, nás zavítalo na hřiště nedalekých Jiren. Do druhé půle se mlha rozpustila a hřiště zalily sluneční paprsky.

Od úvodních minut bylo jasné, jaký průběh bude zápas mít. Tým domácích vyztužený o několik hráčů divizního áčka na nás od prvních minut vletěl a zatlačil náš na naši polovinu. Dobrou a rychlou kombinací nás dostával do úzkých. Domácí hýřili dobrým pohybem a výbornou aktivitou. Nám se nedařil přechod do útoku, vázla kombinace a nebyli jsme schopni udržet míč delší dobu na soupeřově polovině. V obraně jsme však pracovali spolehlivě a zodpovědně. V první půli si naše obrana jedinkrát vybrala slabší chvilku a domácí nás hned potrestali. Autové vhazování u našeho vápna směřuje na zcela volného hráče, který přízemním centrem nachází zcela volného hráče na přední tyči zhruba 7metrů od branky. Domácí útočník má čas si míč zpracovat podívat se a skrz tři naše bránicí hráče ne zcela povedenou, ale přesnou střelou do horního růžku překonal našeho golmana. Po tomto gólu se aktivita domácích směrem do našeho vápna zintenzivňuje. Soupeř má několik možností, jak vstřelit branku, ale to se mu nedaří. Střelu z hranice vápna dobře chytá náš golman a stejně tak dobře zasahuje i po rohovém kopu a následné nebezpečné hlavičce domácích. Směrem dopředu jsme za první poločas nebyli pro domácí branku příliš nebezpeční, na domácí branku neprošla ani jedna střela. Výbornou střelu Moravce schytal stoper domácích a dobrou akci Kadeřábka s Lenzem zastavuje ofsajd. Do kabin tak jdeme s jednobrankovou ztrátou.

Začátek druhé půle je ve znamení euforie a následného zklamání. Euforii zažíváme po asi 30 vteřinách hry, když Lampír natahuje svojí slabší pravačkou zpoza vápna ke střele, která končí za zády domácího golmana. Za dvě minuty je ovšem vyrovnáno. Soupeř na naší levé straně dobře kombinuje, rozhodčí přehlíží faul na našeho bránícího hráče. Domácí tak mají čas na centr do vápna, který bohužel pro nás podcenil náš golman. Míč, který směřuje na přední tyč, náš brankář míjí a míč propadá na zadní tyč, kde je osamocený domácí hráč a v klidu do prázdné branky dává na 2:1 pro domácí. Domácí stejně jako v první půli, tak i v druhé půli po vstřelené brance mají několik dalších šancí jak zvýšit své vedení. Jeden samostatný nájezd z pravé strany zakončuje domácí hráč vedle, další samostatný únik domácí hráč proměňuje a do třetice domácího hráč vychytává špičkou kopačky náš golman, takže po třech velkých šancí je skóre 3:1 pro domácí. Zhruba v 70.minutě se snažíme zvýšit naše úsilí. Zkoušíme přeřadit na rychlejší stupeň a s utkáním ještě něco udělat. K překvapení všech přihlížejících se nám to daří a soupeře zatlačujeme na jeho polovinu a vytváříme si své šance. V závěru utkání si saháme až na dno svých sil a naše snaha se nám vyplácí a my dramatizujeme do té doby jasné utkání. V 72.minutě rychle zahráváme autové vhazování u vápna domácích. Míč vhozený k malému vápnu soupeře prodlužuje Lenz stříleným centrem skrz malé vápno, ale Kadeřábek nestihl na zadní tyči k míči doklouzat a zasahuje ho jen špunty. V 84.minutě po krásném vykombinování domácích na půlce dostává Kadeřábek od Lenze přihrávku po které postupuje sám na golmana, kterému nasazuje kličku a do prázdné branky snižuje. Pár minut po tomto kontaktním gólu se k odraženému míči na hranici vápna domácích dostává Moravec, který na branku vysílá podobnou střelu, jako v úvodu Lampír. Moravcovu střelu však z vypjetím všech sil domácí brankář chytá. V 89.minutě má vyrovnávací gól na kopačce Kadeřábek. Po dlouhém míči za obranu domácích a jejich nedorozumění v zadních řadách může Kadeřábek z pravé strany přelobovat špatně vyběhnutého brankáře. Ovšem v obtížné pozici, kdy je ještě tísněn domácím obráncem, o metr míjí domácí branku. Jindy se v Jirnech hraje třeba 98 minut, ovšem dnes nebyl důvod protahovat utkání a tak rozhodčí nenastavuje ani jednu minutu a naší snahu o vyrovnání utíná závěrečným hvizdem.

Soupeř byl většinu utkání lepší a tak si zasloužil vyhrát. My jsme si však opět dokázali, že můžeme hrát s kýmkoliv vyrovnanou partii, když v závěrečných dvaceti minutách utkání jsme byli schopni dostat domácí tým pod tlak. Naše hra vypadala rozhodně lépe a měla mnohem větší kvalitu než v předešlém utkání.

V posledním podzimním zápase přivítáme na našem hřišti soupeře z Lysé nad Labem, kterému se v posledních utkáních daří na jedničku. SOBOTA 13:30H

Jirny vs. Radonice

11.11. 2011 | 07:22 Nominace hrůčů na nedělní utkání v Jirnech (sraz v 12:30 v Rado, 12:45 odjezd)
Baloun, Brož, Burda, Domlátil, Hůta, Jiřička, Kadeřábek, Lampír, Lenz, Mlejnek D., Moravec A., Moravec T., Moudrý A., Moudrý T., Šafránek, Švec