TOPlist

vysledky.comvysledky.com - výsledkový server

Hlavní menu

Přihlášení

Jméno:  
Heslo:
Přihlásit trvale
Registrace   |   Heslo

Soutěže ČR

MEŽ 2015      MSŽ 2014

Evropské soutěže

Prezentace basketbalového klubu

01. ledna 2012  12:00
Klubové karty svým správcům nabízejí mnohé funkce, jejich popis najdete níže. Pokud se chcete stát správcem klubové karty nebo mít oprávnění pro správu, napište na mail: webmaster@vysledky.com. Plná správa klubových karet je od srpna 2011 zpoplatněna.
Aby mohla být karta nebo oprávnění přidělena uživateli, potřebujeme znát název nebo lépe ID klubové karty, přihlašovací jméno uživatele na server vysledky.com a jeho vztah ke klubu (funkcionář, hráč, fanoušek klubu či některého z týmů klubu). Plná správa klubové karty je od srpna 2011 zpoplatněna, cena je 365 CZK / rok, při prvním předání klubové karty pod správu je prezentace na půl roku zdarma.

Jak správa karty funguje?
Jste-li správce klubové karty nebo máte-li příslušná oprávnění, naleznete vstup k administraci na příslušných stránkách klubové karty v levém sloupci pod nadpisem: Administrace po Vašem přihlášení na server. Níže si popíšeme jednotlivé funkce, které administrace umožňuje.

Základní údaje
Zde se dají nastavit základní údaje o klubu, název klubu, vložit nové logo. Nemá-li klub na kartě logo, nebo chcete-li logo nahradit novým, doporučuji zaslat mi originál v co nejlepší kvalitě, upravím ho do příslušné velikosti a formátu. Loga jsou vkládána na klubové karty ve formátu PNG o rozměrech 75x75 pixelů.

Faktury
Zde můžete vyplnit a měnit fakturační údaje, vystavit zálohovou fakturu. Vystavené zálohové faktury a uhrazené faktury si zde můžete prohlížet, případně i vytisknout. Najdete zde údaj, kdy končí vaše fakturační období (zvýrazněné datum). Po uhrazení zálohové faktury Vám bude zaslán daňový doklad na uvedený e-mail.

Týmy klubu
Slouží k nastavení zkráceného názvu týmů klubu v soutěžích, pořadí týmů pro zobrazení v pravém sloupci se zápasy, názvy týmu na klubové kartě, ID hřiště na kterém tým hraje svá domácí utkání, zda je to A, B či C tým, odkaz na internetové stránky, které se budou zobrazovat u týmu v tabulce. Pokud se odkaz na internetové stránky týmu shoduje s odkazem uvedeným u klubové karty, nemusí se zde u týmu uvádět, bude přidán automaticky do tabulky soutěže.

Zprávy
Novou zprávu na kartu vložíte pod odkazem v administraci Vytvořit novou zprávu. V prvním kroku můžete vložit fotku do adresáře ve formátu JPG o rozměrech 460x345 pixelů, větší rozměr fotky bude zmenšen. Měl by být zachován poměr stran 4:3 jinak se fotka bude zobrazovat zkresleně. Fotka se automaticky připojí ke zprávě nebo můžete vybrat z adresáře jinou fotku, která byla již dříve do adresáře uložena kliknutím na odkaz ID fotky na stránce s formulářem pro vložení textu zprávy, který se zobrazí ve druhém kroku kde můžete vyplnit datum a čas vložení zprávy dle kterého se zprávy řadí při zobrazování na klubové kartě, nadpis krátký text a text zprávy. Zprávu můžete přiřadit k týmu vybráním z rolovacího menu, ke kterému se zpráva vztahuje a také jako komentář k zápasu. To provedete tak, že si zjistíte ID zápasu nebo lépe vyberete podrobnosti o zápase na klubové kartě kliknutím na odkaz více mezi zápasy vybraného týmu a pak v administraci kliknete na odkaz Vytvořit reportáž k zápasu.

Krátké zprávy
Zobrazují se v pravém sloupci na všech stránkách klubové karty. Jsou řazeny podle data vložení které lze měnit, zobrazují se čtyři naposledy vložené zprávy, ostatní jsou v archivu, který se otevře po kliknutí na nadpis Krátké zprávy v pravém sloupci, kde také naleznete v levém sloupci v administraci po kliknutí na odkaz Vytvořit krátkou zprávu formulář pro vložení nové krátké zprávy. Již vytvořenou krátkou zprávu lze upravit či smazat kliknutím na nadpis krátké zprávy v archivu krátkých zpráv.

Ankety
Na hlavní stránce v pravém sloupci se zobrazuje pouze jedna aktivní anketa naposledy vložená. Ostatní ankety jsou v archivu do kterého se dostanete po kliknutí na odkaz Anketa v pravém sloupci. Do ankety lze hlasovat jen jednou. Novou anketu vytvoříte na stránce archivu anket v levém sloupci v administraci odkaz Vytvořit novou anketu. Již vytvořenou anketu upravíte nebo smažete kliknutím na nadpis ankety v archivu a dále vyberete odkaz v levém sloupci v administraci.

Fanoušci klubu
Po kliknutí na odkaz Fans v hlavičce klubové karty se otevře stránka, na které se můžete stát fanouškem klubu, nebo můžete přidat odkaz na svůj klub na horní lištu hlavního menu a tak se snadno dostat po přihlášení, na svou oblíbenou klubovou kartu. Můžete být fanoušek více klubů, ale jen jeden odkaz na klub můžete mít v horní liště.

Vedení klubu
Zde můžete vložit členy výkonného výboru klubu s kontakty, s popisem funkce člena u klubu a s fotkou. Nový člen klubu se vloží na stránku opět z administrace v levém sloupci kliknutím na odkaz Přidat osobu do vedení.

Kontakty
Na této stránce se zobrazují osobní karty lidí, kteří byli označeni jako Realizační tým u některého z týmů klubu a byl jim v administraci osobní karty vyplněn telefon nebo email. Tato stránka je vhodná pro klubové karty s větším počtem týmů pro snažší nalezení kontaktů na trenéry a vedoucí jednotlivých týmů.

Historie
Do historie lze vložit historii klubu. Na stránce se pracuje, bude vylepšena.

Hřiště
Na stránce Hřiště klubové karty lze opět z levého sloupce kliknutím na odkaz Vytvořit nové hřiště vytvořit a ke klubové kartě připojit hřiště či více hřišť, které klub využívá. Pro vložení mapy můžete využít funkci google - mapy. Najděte na stránce hřiště a zkopírujte odkaz pro mapu o velikosti 460x345 pixelů.

Adresář
V adresáři naleznete všechny osobní karty hráčů a funkcionářů, které jsou aktuálně ke klubové kartě připojeny. Osobní karty můžete editovat, připojovat fotky ve formátu JPG o rozměru 110x100 pixelů, jiný rozměr bude do tohoto automaticky upraven. Je zde také funkce, která umožní označenou skupinu hráčů přemístit na vybranou soupisku týmu.

Fotogalerie
Fotogalerie není omezena velikostí dat. Lze vkládat pouze fotky ve formátu JPG. Kliknutím na neaktivní ikonku fotoaparátu vedle zápasu vytvoříte novou fotogalerii, která se automaticky k zápasu připojí.

Soubory ke stažení
Zde můžete na stránky vkládat soubory, dokumenty v jakémkoliv formátu. Velikost souboru není nijak omezena, ale při vkládání souborů o velké velikosti může dojít k chybě. Proto doporučujeme ukládat soubory o velikosti max do 1MB.

Tým - Soupiska
Hráče uvedené na soupisce je možné vkládat do zápasu při tvorbě zápasových statistik. Soupisku je možné upravovat vložením nového hráče do soupisky (opět v levém sloupci na stránce soupisky odkaz Přidat hráče na soupisku), přesunutím stávajícího hráče z jiného týmu klubu nebo přesunutím hráče z jiného klubu. Nevytvářejte duplicitní hráčské karty! Pokud je již karta hráče vytvořena a vám se nedaří ji umístit na soupisku kontaktujte mě (webmaster@vysledky.com), hráče přemístím.

Tým - Zápasy
V rozpisu zápasů lze nastavit datum, čas jednotlivých zápasů a ID hřiště na kterém se zápas koná. Kliknutím na odkaz více se vám zobrazí podrobnosti o zápase.

Tým - vybraný zápas
Na stránku s podrobnostmi o zápase se dostanete kliknutím na odkaz více na stránce se zápasy nebo na výsledek u zápasu v pravém sloupci na klubové kartě. U vybraného zápasu lze vložit z administrace v levém sloupci Statistiky zápasu a Vytvořit reportáž k zápasu. Ze statistik utkání se pak vypočítávají statistiky hráčů. V editoru vyplňujte události minutou kdy se přihodily, nevíte-li minutu označte pole x. Dá-li hráč víc jak jeden gól, oddělte minuty čárkou. V případě že dá hráč gól z penalty, napište za minutu do závorky zkratku (penalta) v případě že si hráč dá vlastní gól, napište za minutu slovo (vlastní). Systém počítá i asistence, v případě že hráč asistoval u gólu napište do pole asist. stejnou minutu jako u vstřeleného gólu.

Tým - Tipovačka
Pokud u soutěže, kterou tým hraje, je spuštěna tipovačka, zobrazí se v hlavním menu u týmu odkaz Tipovačka. Na této stránce můžete tipovat výsledky soutěže a zobrazují se zde uživatelé, kteří se tipovačky účastní a mají jako svůj klub ve fans označen tento klub.

Sponzoři klubu
Na klubovou kartu je možné přidat bannery s odkazy na sponzory klubu, které se budou zobrazovat místo reklamy v pravém sloupci. Banner musí mít velikost 300x60 pixelů. Pokud chcete na svou kartu umístit odkaz na sponzora kontaktujte mě (webmaster@vysledky.com), banner vám na kartu umístím.

Oprávnění, Grafika, Doména klub.vysledky.com
Nastavit oprávnění pro administraci klubové karty mohou jen administrátoři serveru, stejně tak možnost měnit grafiku a vzhled klubové karty. Na vyžádání Vám můžeme částečně změnit grafický vzhled Vaší klubová karty. Při využívání placené prezentace klubu vám vytvoříme doménu klub.vysledky.com.


Doufám že se vám funkce, které nabízí klubová karta a celá sekce serveru vysledky.com zalíbí, že jich budete hojně využívat, případně nám napište připomínky či tipy na vylepšení stránek. V plánu máme funkce klubových karet dále rozvíjet a vylepšovat...
Dalibor Fridrich